top of page

עצות וטיפים יעילים לחורף עם חיית המחמד האהובה שלנו

 

 

 

החורף הקר ממלא את ארצנו הקטנטונת ברוחות, סערות, גשמים, רעמים וברקים (ועל הדרך ממלא גם את הכנרת...). כך, עם צניחת הטמפרטורות עלינו להכין לא רק את עצמנו (עוד לא התחסנתם נגד השפעת?) ואת ביתנו אלא גם את חיות המחמד האהובות שלנו במטרה לספק להן תנאים אידיאליים להרגיש טוב במזג האוויר הגשום והסגרירי... להלן מספר עצות וטיפים שימושיים שיתרמו לכך:

 

הכירו את כלבכם

יש כלבים הרגישים לקור יותר מכלבים אחרים. כלבים קצרי פרווה, רזים או קשישים יהיו עם סיבולת נמוכה יותר לקור ויוכלו לשהות בחוץ בזמן הטיול למשך זמנים קצרים יותר (יש לקחת בחשבון בתכנון הטיולים עבורם). מכיון שכך, מומלץ לא לספר את הכלבים הללו בזמן החורף אלא לתת לפרוותם לצמוח על מנת שתגן עליהם טוב יותר מפני הקור. כמו כן, ניתן להלבישם בסוודר/ מעיל לפי מידותיהם.

 

 

יש לרסן את הכלב וללכת איתו עם רצועה בלבד

בחורף לכלבים יש נטייה ללכת לאיבוד יותר בקלות עכב פחד מברקים ורעמים, וגם עכב שלג וגשם שמעלימים את הריחות שעוזרים לכלב להתמצא בסביבה. מומלץ לוודא שהכלב מסומן בשבב שמספרו ידוע לרשויות כך שאם יילך לאיבוד יהיה ניתן לאתר את בעליו.

 

ניגוב רגלי הכלב

 

חשוב לנגב את רגלי הכלב לצורך ייבוש כשחוזרים הביתה מהטיול על-מנת להסיר מהן לכלוכים וכימיקלים שנצמדו אליהן, וכמו כן לחפש גופים זרים שעלולים לפצוע ולגרום לדימומים וסדקים בכפות הרגליים.

 

לא להשאיר את הכלב ברכב (בשום מצב!)

 

בדיוק כפי שבקיץ חיית המחמד עלולה לקבל מכת חום, כך גם בחורף היא עלולה לסבול מהיפותרמיה.

במידה ואתם חושבים לצאת עם הכלב לזמן ממושך מהצפוי, עדיף להשאירה בבית.

 

נראות

 

בחורף הימים קצרים ומחשיך מוקדם.יש להקפיד על נראות גבוהה שלנו ושל חיית המחמד על-ידי לבישת בגדים בולטים ושימוש ברצועות וקולרים זוהרים/ מחזירי אור וכמובן שמירת הכלב/ה צמודים אלינו וקשורים ברצועה.

 

מחסה

ישנם כלבים וחתולים החיים בחצר. במידה ולא ניתן להכניסם הביתה יש לארגן עבורם מחסה שיהיה מורם מעט מעל לפני האדמה/קרקע ושיהיה מרופד ומוגן בפני גשם ורוח. בנוסף, בעלי-חיים שנמצאים מחוץ לבית צורכים יותר אנרגיה עכב הצורך לשמור על חום גופם ולכן מומלץ להגדיל את כמויות המזון המוגש להם.

 

איפה מתחבא החתול?

לפני כניסה לרכב בחורף אנא וודאו שלא מסתתר לו חתול כלשהו במכסה המנוע.

חתולים אוהבים לישון מעל ומתחת למכסה המנוע ועל הצמיגים, ועלולים להיפצע במידה והרכב מניע וזז. לכן לפני הנסיעה יש לבדוק, לצפור ולדפוק על גוף הרכב על-מנת לתת לחתולים הזדמנות לצאת מאזור הסכנה.

 

נוזל האנטי-פריז אשר משמש למניעת קיפאון מי-הקירור ברכב הוא מתוק אך רעיל מאוד!

חיות המחמד נמשכות לטעמו ואוהבות ללקק אותו. לכן יש להקפיד ולמנוע מהן להגיע למיכלים של החומר או למקומות שבהם הוא עלול להימצא (מתחת למכוניות בחנייה למשל).

 

יש להיזהר מקרח - גם בארץ עלול להיווצר קרח על פני שלוליות ובריכות. חיות שעולות עליו עלולות להיחתך מגבישים חדים וליפול לחורים הנפערים בקרח.

 

היו מוכנים- החורף מביא עימו מזג אוויר קיצוני שיכול לגרום להפסקות חשמל. יש לכם וודאי תכנית לזמן חירום- וודאו שהיא כוללת גם את חיות המחמד שלכם. רצוי שיהיה להן מספיק מזון, מים ותרופות למשך חמישה ימים לפחות על-מנת שתוכלו להעניק להן עזרה ראשונה עד למפגש עם הוטרינר.

 

המשך חורף חמים, בטיחותי ונעים לכולנו!

 

 

בחזרה למידע שימושי כלבים

בחזרה למידע שימושי חתולים

 

 

bottom of page